ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


powered by Agones.gr - Stoixima

Σάββατο 30 Ιουλίου 2022

Κόνφερενς Λιγκ : τα αποτελέσματα του 2ου και τα ζευγάρια του 3ου προκριματικού γύρου!

 Ολοκληρώθηκε το βράδυ της Πέμπτης ο 2ος προκριματικός γύρους του Κόνφερενς Λίγκ όπου δυστυχώς ο ΠΑΟΚ γνώρισε οδυνηρό αποκλεισμό μιας και δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Λέφσκι Σόφιας!



Αντιθέτως ο Άρης δεν δυσκολεύθηκε με δύο νίκες στο Χαριλάου επί της Γκόμελ να προκριθεί στην επόμενη φάση της διοργάνωσης ....

Αναλυτικά τα αποτελέσματα (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα...ενώ με κίτρινο χρώμα η ομάδα που προκρίνεται) της 2ης προκριματικής φάσης καθώς και τα ζευγάρια που προέκυψαν για τον 3ο προκριματικό γύρο έχουν ως εξής : 

 

Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ)-Τομπόλ (Καζακστάν) 0-1 (0-2)

 

 

Μπαλκάνι (Κόσοβο)-Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) 6-0 (4-0)

 

 

Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)-Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία) 0-0 (0-2)

 

 

Ίντερ Εσκαλάδες (Ανδόρα)-Κλουζ (Ρουμανία) 1-1 (0-3)

 

 

ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)-Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία) 2-0 παρ. (κ.αγ. 1-0) (2-3)

 

 

Γκόμελ (Λευκορωσία)-ΑΡΗΣ 1-2 (1-5)

 

 

Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε)-Σουτιέσκα Νίκσιτς (Μαυροβούνιο) 1-0 (0-0)

 

 

Αστάνα (Καζακστάν)-Ράκοβ Τσεστόχοβα (Πολωνία) 0-1 (0-5)

 

 

Κισβάρντα (Ουγγαρία)-Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) 1-0 (1-0)

 

 

Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)-Κουόπιο (Φινλανδία) 1-4 (2-2)

 

 

Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)-Φεχερβάρ (Ουγγαρία) 2-1 (1-4)

 

 

Πάιντε Λιναμεεσκόντ (Εσθονία)-Αραράτ Αρμένια (Αρμενία) 5-3 πεν. (κ.αγ.& παρ. 0-0) (0-0)

 

 

Ελφσμποργκ (Σουηδία)-Μόλντε (Νορβηγία) 1-2 (1-4)

 

 

Μακάμπι Νετάνια (Ισραήλ)-Μπασακσεχίρ (Τουρκία) 0-1 (1-1)

 

 

ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)-Μπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) 2-0 (0-0)

 

 

Βίκινγκ (Νορβηγία)-Σπάρτα Πράγας (Τσεχία) 2-1 (0-0)

 

 

Βίμποργκ (Δανία)-Σούντουβα (Λιθουανία) 1-0 (1-0)

 

 

Λεβάντια (Εσθονία)-Χιμπέρνιανς (Μάλτα) 1-1 (2-3)

 

 

Λίλεστρομ (Νορβηγία)-Σεϊναγιόκι (Φινλανδία) 5-2 (1-0)

 

 

Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)-Αρης Λεμεσού (Κύπρος) 3-0 (0-2)

 

 

Νιουτάουν (Ουαλία)-Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) 1-2 (1-4)

 

 

Τζουργκάρντεν (Σουηδία)-Ριέκα (Κροατία) 2-0 (2-1)

 

 

Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)-Λεχ Πόζναν (Πολωνία) 1-1 (0-5)

 

 

Ρίγα FC (Λετονία)-Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία) 2-1 (3-0)

 

 

Σλάβια Πράγας (Τσεχία)-Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ) 7-0 (4-0)

 

 

ΤΣΣΚΑ Σ. (Βουλγαρία)-Μακεντόνιγια Σκοπίων (Σκόπια) 4-0 (0-0)

 

 

ΠΑΟΚ-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) 1-1 (0-2)

 

 

Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία)-Βλάζνια (Αλβανία) 3-0 (1-1)

 

 

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Ζίρα (Αζερμπαϊτζάν) 0-0 (3-0)

 

 

Στεάουα (Ρουμανία)-Σαμπουρτάλο (Γεωργία) 4-2 (0-1)

 

 

Λέχια Γκντανσκ (Πολωνία)-Ραπίντ Βιένης (Αυστρία) 1-2 (0-0)

 

 

Ολίμπια Λ. (Σλοβενία)-Σέπσι Σφάντου Γκεόργκε (Ρουμανία) 2-4 πεν.(κ.αγ.& παρ. 2-0) (1-3)

 

 

Ραντνίτσκι (Σερβία)-Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα) 1-3 πεν.(κ.α.2-2, παρ. 3-3)(2-2)

 

 

Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)-Λιεπάγια (Λετονία) 3-0 (1-0)

 

 

Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) 0-1 (1-2)

 

 

Κόνιασπορ (Τουρκία)-ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία) 2-0 (3-0)

 

 

Λάτσι (Αλβανία)-Πετροκούμπ Χιντσέστι (Μολδαβία) 1-4 (0-0)

 

 

Μπρόντμπι (Δανία)-Πογκόν Σέτσιν (Πολωνία) 4-0 (1-1)

 

 

Ντρίτα (Κόσοβο)-Αντβέρπ (Βέλγιο) 0-2 (0-0)

 

 

Σκεντίγια (Σκόπια)-Βαλμιέρα (Λετονία) 3-1 (2-1)

 

 

Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)-Μάδεργουελ (Σκωτία) 2-0 (1-0)

 

 

Τσουκαρίτσκι (Σερβία)-Ρασίνγκ Ουνιόν (Λουξεμβούργο) 4-0 (4-1)

 

 

Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα)-Βελέζ (Βοσνία) 1-0 (1-0)

 

 

Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) 2-1 (0-2)

 

 

Οσιγεκ (Κροατία)-Κιζιλζάρ Πετροπαβλόβσκ (Καζακστάν) 0-2 (2-1)

 

 

Βαντούζ (Λιχτενστάιν)-Κόπερ (Σλοβενία) 1-1 παρ. (0-1 κ.αγ.) (1-0)

 

 

Μούρα (Σλοβενία)-Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία) 5-6 πεν. (κ.αγ.& παρ. 0-0) (1-1)

 

 

Τούζλα Σίτι (Βοσνία)-Αλκμααρ (Ολλανδία) 0-4 (0-1)

 

 

Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)-Β36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε) 0-0 (0-1)

 

 

Ντουναϊσκα Στρέντα (Σλοβακία)-Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε) 2-0 (2-0)

 

 

Ζρίνσκι (Βοσνία)-Τίρανα (Αλβανία) 3-2 (1-0)

 

 

Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία)-Βασιλεία (Ελβετία) 1-1 (0-2)

 

 

Ακαδημία Πούσκας (Ουγγαρία)-Γκιμαράες (Πορτογαλία) 0-0 (0-3)

 

 

 

 

Τα ζευγάρια του 3ου προκριματικού γύρου:


 

Μονοπάτι μη πρωταθλητών:

 

Σλάβια (Τσεχία) – Παναθηναϊκός (Ελλάδα)

 

Λέφσκι (Βουλγαρία) – Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα)

 

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) – Άρης (Ελλάδα)

 

Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία) – Ράκοβ (Πολωνία)

 

ΑΙΚ (Σουηδία) – Σκεντίγια (Σκόπια)

 

Βίκινγκ (Νορβηγία) – Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)

 

Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) – Μπασακσεχίρ (Τουρκία)

 

Κουόπιο (Φινλανδία) – Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)

 

Πάιντε (Εσθονία) – Άντερλεχτ (Βέλγιο)

 

Βίμποργκ (Δανία) – Β36 Τόρσχαβν (Νησιά Φερόε)

 

Χάιντουκ (Κροατία) – Γκιμαράες (Πορτογαλία)

 

Μπρόντμπι (Δανία) – Βασιλεία (Ελβετία)

 

Λίλεστρομ (Νορβηγία) – Άντβερπ (Βέλγιο)

 

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)

 

Νταντί Γιουνάιτεντ (Σκωτία) – Άλκμααρ (Ολλανδία)

 

ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) – Κίζιλζαρ (Καζακστάν)

 

Ντουνάισκα (Σλοβακία) – Στεάουα (Ρουμανία)

 

Ρίγα (Λετονία) – Ζιλ Βισέντε (Πορτογαλία)

 

Βόλφσμπεργκερ (Αυστρία) – Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)

 

Μόλντε (Νορβηγία) – Κισβάρντα (Ουγγαρία)

 

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία)

 

Λουγκάνο (Ελβετία) – Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)

 

Τβέντε (Ολλανδία) – Τσουκαρίτσκι (Σερβία)

 

Ζόρια (Ουκρανία) – Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα (Ρουμανία)

 

Βαντούζ (Λίχτενσταϊν) – Κόνιασπορ (Τουρκία)

 

Σέπσι (Ρουμανία) – Τζουργκάρντεν (Σουηδία)

 

Φέχερβαρ (Ουγγαρία) – Πέτροκουμπ (Μολδαβία)

 

 

Μονοπάτι πρωταθλητών:

 

Βίκινγκουρ (Ισλανδία) – Λεχ Πόζναν (Πολωνία)

 

Ρίγκας (Λετονία) – Χιμπέρνιανς (Μάλτα)

 

Μπαλκάνι (Κόσοβο) – Κλάκσβικ (Νησιά Φερόε)

 

Ζρίνσκι (Βοσνία) – Τόμπολ (Καζακστάν)

 

Σαχτιόρ (Λευκορωσία) – Κλουζ (Ρουμανία).


Γ΄Εθνική (1ος όμιλος) : η ''ταυτότητα'' της 32ης αγωνιστικής! Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογία

 Ολοκληρώθηκε και τυπικά η 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος στον 1ο όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας με την Βέροια να επικρατεί το απόγευμα τη...