Σε ''φουλ'' αγωνιστικούς ρυθμούς βρίσκονται οι αθλητές και αθλήτριες του Κολυμβητικού Ομίλου Δράμας που ''μάχονται'' σε όλες τις κατηγορίες των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων !!!! Αναλυτικά η ανακοίνωση του δραμινού συλλόγου :
Με 2 μετάλλια στις αποσκευές τους ένα χρυσό και ένα χάλκινο, αλλά κυρίως αποκομιζοντας πολλές και σημαντικές εμπειρίες επέστρεψαν  από το πανελλήνιο πρωτάθλημα προαγωνιστικών κατηγοριών 11-12 ετών, δύο αθλητές του Κ.Ο.Δ.Συγκεκριμένα ο Θανάσης Τερνεκτσης κατέκτησε την 1η θέση στα 200μ Πρόσθιο με χρόνο 3:06:89 και η Χρύσα Τικοζιδου την 3η θέση στα 50μ. Πρόσθιο με χρόνο 40:60, αμφότεροι στην κατηγορία των 11 ετών.Στα άλλα αγωνίσματα που συμμετείχαν ο Θανάσης Τερνακτσής κατέλαβε την 4η θέση στα 100μ. Πρόσθιο με 1:29:25 & την 5η θέση στα 50μ. Πρόσθιο με 41:44 ενώ η Χρύσα Τικοζίδου κατέλαβε την 6η θέση στα 100μ. Πρόσθιο με…