Σάββατο, 02 Μαρτίου 2019 18:19

Καλύτερη η Δόξα....αλλά δεν έβαλε γκολ στην Αλικαρνασό ....(0-0) !!!!!

Γράφτηκε από τον

Xωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Δόξας Δράμας στην Αλικαρνασό της Κρήτης με αντίπαλο τον Ηρόδοτο (0-0) στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής.

Οι ''μαυραετοί'' στο πρώτο ματς της μετά - Βεργέτη εποχής .....και με τον Δημήτρη Σπανό στο πάγκο είχαν καθ'όλη την διάρκεια της αναμέτρησης τον έλεγχο του αγώνα , έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο ....δημιούργησαν ευκαιρίες ωστόσο δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν αυτήν την υπεροχή σε κάποιο τέρμα και μοιραία ήρθε η λευκή ισοπαλία που κρατά την δραμινή ομάδα χαμηλά στην βαθμολογία .

Πλέον ο αγώνας της ερχόμενης Τετάρτης (6/3 , 15:00 ) με αντίπαλο την ομάδα της Κέρκυρας αποκτά κομβική σημασία για την μετέπειτα πορεία των ''μαυραετών'' .....

Αναλυτικά .....

Λεπτό προς λεπτό...

2′ Πολύ καλή απόκρουση του Μένκα στο σουτ του Ζαμπορόφσκι

6′ Σουτ του Κρητικού από το ύψος της περιοχής φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ηροδότου

20′ σουτ του Δούμτσιου μέσα απο την περιοχή ο Ξενοδόχοφ θα μπλοκάρει εύκολα....

26′ Κακή συνεννόηση Μένκα και Σιώπη και το σουτ του Παπαγγελή φεύγει σε κόρνερ που περνά χωρίς άλλες επιπτώσεις για τη Δόξα

31′ πάσα του Κρητικού στον Κρουθ.... σουτ του τελευταίου  αναγκάζει τον Ξενοδόχοφ να διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ...

32′ Σουτ του Μπαϊκαρά αποκρούει ο Ξενοδόχοφ.

57′ Σουτ του Κρουθ μπλοκάρει ο Ξενοδόχοφ

73′ Ο Παπαγγελής προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Μένκα αλλά δεν τα κατάφερε στην πρώτη καλή προσπάθεια των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο

77′ Σουτ του Αγγελούδη λίγο πάνω από την εστία του Μένκα

78′ Σουτ του Μπαρέτα μπλοκάρει ο Μένκα

88′ Κεφαλιά του Σαμπανίδη, αρκετά άουτ

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: (Γιώργος Λυρώνης):

Ξενοδόχοφ, Γραικός, Ανδρέου, Αργκιλέσι (82′ Κονέ), Μουκίδης, Νύκταρης, Μπαρέτας, Ηλιάδης, Ζαμπορόφσκι (51′ Κασαπάκης), Πίντο (61′ Αγγελούδης), Παπαγγελής.