Oragiaspor-dramas.gr

Τετάρτη, 29 Σεπτεμβρίου 2021 20:56

ΕΠΣ Εβρου : στα 12 σταμάτησε o Αβαντας...με το δεξί Ορεστιάδα και Φέρρες!

Γράφτηκε από τον

Ολοκληρώνουμε...την περιοδεία μας σε αυτήν την πρώτη εβδομαδιαία ενότητα του περιφερειακού ποδοσφαίρου, με την πρεμιέρα στα τοπικά πρωταθλήματα του Έβρου...

Στην Α΄κατηγορία ξεχώρισαν η μεγάλη σε έκταση νίκη του Αβαντα που σταμάτησε στα 12(!!!) γκολ απέναντι στον Ιπποκράτη ενώ με το ''δεξί'' ξεκίνησαν η Ορεστιάδα (1-2 μέσα στο Διδυμότειχο) και η Θράκη Φερρών που συνέτριψε με σκορ 4-0 τον Έβρο Σουφλίου....

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής :

 

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Άβαντα – Ποντιακός 12-1
Άρδας Καστανεών – Ένωση Οινόης 1-1
ΑΟ Νεοχωρίου – Εθνικός Αλεξ/πολης 1-0
Θράκη Φερών – Έβρος Σουφλίου 4-0
ΑΕ Διδυμοτείχου – Ορέστης Ορεστιάδας 1-2
ΑΟ Μαΐστρου – Ιπποκράτης 0-3

 

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ
1 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΒΑΝΤΑ 3 1 1 0 0 12-1 +11
2 ΘΡΑΚΗ ΦΕΡΡΩΝ 3 1 1 0 0 4-0 +4
3 ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 3 1 1 0 0 3-0 +3
4 ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΟΣ 3 1 1 0 0 2-1 +1
5 Α.Ο. ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 3 1 1 0 0 1-0 +1
6 ΕΝΩΣΗ ΟΙΝΟΗΣ 1 1 0 1 0 1-1 0
7 ΑΡΔΑΣ ΚΑΣΤΑΝΕΩΝ 1 1 0 1 0 1-1 0
8 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 0 1 0 0 1 0-1 -1
9 Α.Ε. ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ 0 1 0 0 1 1-2 -1
10 Α.Ο. ΜΑΪΣΤΡΟΥ 0 1 0 0 1 0-3 -3
11 ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ 0 1 0 0 1 0-4 -4
12 ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 0 1 0 0 1 1-12 -11

 

 

 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
Άρδας Καστανεών- Ατρόμητος Άβαντα  
Ποντιακός- ΑΟ Νεοχωρίου  
Ένωση Οινόης- Θράκη Φερών  
Εθνικός Αλεξ/πολης- ΑΕ Διδυμοτείχου  
Έβρος Σουφλίου- ΑΟ Μαΐστρου  
Ιπποκράτης- Ορέστης Ορεστιάδας  

 

 

 

Β΄Κατηγορία ΕΠΣ Έβρου 

Πρεμιέρα και στην Β΄Κατηγορία όπου στον Νότιο Όμιλο το Αρίστεινο (6-1 τον Δορίσκο) ...η Δαδιά (3-0 την Καππαδοκία) και ο Απαλός (0-4 μέσα στην Άνθεια) είχαν εύκολο απόγευμα....

Στον Βόρειο όμιλο ...Κυπρίνος και Ορμένιο...ξεκίνησαν με ''τεσσάρες'' !!!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα :

 

Νότιος Όμιλος

Φουρτούνα Αλεξ/πολης – Ομόνοια Λυκόφης 1-1 

Μάκρη – ΑΕ Ν. Χηλής 2-1 

Νίκη Άνθειας – Νίκη Απαλού 0-4
Αρίστεινο – Δορίσκος 6-1
Ακρίτας Δαδιάς – Καππαδοκία 3-0 

 

Βόρειος Όμιλος

Δόξα Ορεστιάδας – Ένωση Φυλακίου/Κυπρίνου 1-4
ΠΑΕ Ριζίων – Ατρόμητος Ασπρονερίου 3-0 (α.α.)

Αετός Λεπτής – Ηρακλής Σαγήνης 1-1
Ασπίδα Θουρίου – Ακρίτας Ν. Βύσσας 0-3 (α.α.) *
ΑΟ Σάκκου – Ακρίτας Ορμενίου 1-4

 

Ανταπόκριση : Παναγιώτης Δημούτσης / tvthrakiotis.gr

 

 

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.