Oragiaspor-dramas.gr

Κυριακή, 03 Οκτωβρίου 2021 18:22

Κύπελλο ΕΠΣ Δράμας : η ταυτότητα της 4ης αγωνιστικής! Αποτελέσματα , σκόρερς και βαθμολογίες

Γράφτηκε από τον

Με την 4η αγωνιστική στην φάση των ομίλων   συνεχίστηκε το σαββατοκύριακο , το κύπελλο ερασιτεχνών της ΕΠΣ Δράμας όπου σε δέκα  αναμετρήσεις σημειώθηκαν 34 γκολ και φθάσαμε συνολικά στα 127 τέρματα απο την αρχή της διοργάνωσης!

 

Πλέον στην επόμενη φάση έχουν προκριθεί εκτός του Πανδραμαϊκού  και οι Δόξα Βώλακα , Μακεδονικός Αλιστράτης , Αρης Φωτολίβους (1ος όμιλος) , Α.Ε. Αμπελοκήπων , Ορφέας Χωριστής (2ος όμιλος) , Α.Ε. Καλαμπακίου , Άρης Καλαμώνα , Μεγ.Αλεξ. Ξηροποτάμου (3ος όμιλος) , Μέγ.Αλεξ. Αγίου Αθανασίου , Γ.Σ. Προσοτσάνης , Δόξα Πετρούσας (4ος όμιλος) , Α.Ε. Καλής Βρύσης , Φίλιπποι Δοξάτου (5ος όμιλος) .....και έτσι πλέον το ερχόμενο σαββατοκύριακο θα ξεκαθαρίσουν και τα δύο τελευταία εισιτήρια σε 2ο και 5ο όμιλο!!!

 

 

Αναλυτικά η εικόνα της 4ης αγωνιστικής σε κάθε όμιλο....

 

 

Στον 1ο όμιλο

...η Δόξα Βώλακα σημείωσε το μεγαλύτερο σκορ της φετινής διοργάνωσης αφού συνέτριψε στην Μικρόπολη την τοπική Δόξα με σκορ 0-8 ...με τον Μουζενίτοβ να σκοράρει ''τρις'' και να ανεβαίνει στην κορυφή των σκόρερς ενώ ακόμα σκόραραν οι Τσιμισκίδης(2) , Μαλίκης , Παναγιώτου Φ. και Χαλκίδης....

Δυνατό παιχνίδι έγινε και στην Νικοτσάρα ...με τον Μακεδονικό Αλιστράτης να προκρίνεται στην επόμενη φάση ...με νίκη-ανατροπή με σκορ 3-1 επί του μαχητικού Προαστείου ...χάρη σε τέρματα των Γιάντσιου Γ. , θεοφανίδη και Βουγιουκλή ενώ το Προάστειο που προηγήθηκε με τον Μουρούζη στο 24΄...έχασε πέναλτι στο 38΄με το σουτ του Τοσούνογλου να αποκρούει ο Καρακούσης ...

 

 

Στον 2ο όμιλο

...η Α.Ε. Αμπελοκήπων ''σφράγισε'' την πρόκριση στον επόμενο γύρο περνώντας ...με ''έκτη'' απο τα Κουδούνια (1-6) απέναντι στον τοπικό Αστέρα χάρη σε τέρματα των Χατζηδημητρίου (2) , Μπεσίκα (2) , Κυσσίδη Α. και Τρελόπουλου και πέτυχε έτσι το 3/3 ...το γκολ της τιμής για τον Αστέρα που είχε πολλές απουσίες πέτυχε ο Νεβεσκιώτης!

....ενώ ο Ορφέας Χωριστής στο ''φινάλε'' έφυγε με ένα σημαντικό διπλό - που τον φέρνει  στην επόμενη φάση - μέσα στο Αρκαδικό με σκορ 0-1 επί του τοπικού Κεραυνού .....με γκολ του Τσοχαταρίδη στο 90΄!!!

Στον όμιλο αυτό τώρα , εκρεμμεί η αναμέτρηση της ερχόμενης Τετάρτης (Νέα Αμισσός-Κουδούνια) για να ''ξεδιαλύνουν'' λίγο τα πράγματα στην βαθμολογία...

 

 

 

Στον 3ο όμιλο 

....ο Μέγας Αλέξ. Ξηροποτάμου προηγήθηκε στο 5΄με τον Τοσούνογλου...αλλά η Α.Ε. Καλαμπακίου στην επανάληψη και μέσα σε 13 λεπτά (65΄-78΄) ανέτρεψε το σκορ και πήρε μαζί της στην επόμενη φάση τους γηπεδούχους...αφού ο Άρης Καλαμώνας νικώντας τον Ακρίτα Νέας Κρώμνης με σκορ 0-2 εκτός έδρας ήταν η τρίτη ομάδα που προκρίθηκε απο αυτόν τον όμιλο...

 

 

Στον 4ο όμιλο 

...έγιναν γνωστές οι ομάδες που προκρίνονται στην επόμενη φάση....με τον Άγιο Αθανάσιο να πετυχαίνει νίκη-πρόκριση μέσα στο Μικροχώρι επί του αξιόμαχου Άρη (0-2) χάρη σε τέρματα των Κούρτογλου και Τουμαντζίδη Ανέστη του Γεωργίου ενώ...Προσοτσάνη και Πετρούσα έμειναν στο ''μηδέν'' (0-0) ....και (Χ)έρι-χέρι προκρίθηκαν στους ''16'' της διοργάνωσης !

 

 

Τέλος στον 5ο όμιλο

....η Α.Ε. Καλής Βρύσης πέτυχε ακόμη μια νίκη στον όμιλο με σκορ 3-1 επί της Καλλιφύτου χάρη σε τέρματα των Δάφτσιου Χ. , Σεμπελίδη και Βασιλειάδη Παντελή (ο γιος του ''Λιονταριού'' Δημήτρη Βασιλειάδη) και προκρίθηκε στην επόμενη φάση ενώ το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους...ενώ οι Φίλιπποι Δοξάτου αναδείχθησαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στην Αδριανή  είναι η δεύτερη ομάδα που προκρίνεται στον επόμενο γύρο....

 

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα , οι σκόρερς ...δια χειρός Λάζαρου Παπαλαζάρου , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική  έχουν ως εξής : 

 

 

1ος όμιλος 

4η αγωνιστική
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ - ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ 0-8

5΄ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Φ. , 35΄,40΄,72΄ΜΟΥΖΕΝΙΤΟΒ ,70΄ΧΑΛΚΙΔΗΣ ,

80΄ΜΑΛΙΚΗΣ , 75΄, 90΄ΤΣΙΜΙΣΚΙΔΗΣ

ΜΑΚΕΔΟΝ.  ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ - ΠΑΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ 3-1 36΄ΓΙΑΝΤΣΙΟΣ Γ. , 75΄ΘΕΟΦΑΝΙΔΗΣ , 90΄ΒΟΥΓΙΟΥΚΛΗΣ – 24΄ΜΟΥΡΟΥΖΗΣ
ΡΕΠΟ : ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ
 
5η αγωνιστική
ΠΑΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ - ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ    
ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ - ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ    
ΡΕΠΟ : ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ

 

 

1ος όμιλος
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ.
1 ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ 9 3 3 0 0 15-1 +14
2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ 7 4 2 1 1 7-6 +1
3 ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ 5 3 1 2 0 5-2 +3
4 ΠΑΟ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ 1 3 0 1 2 3-7 -4
5 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ 0 3 0 0 3 0-14 -14

 

 

 

2ος όμιλος

4η αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ - ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 1-6

16΄Νεβεσκιώτης –

7΄, 43΄Χ’’Δημητρίου , 61΄Κυσσίδης Α. , 65΄Τρελόπουλος , 70΄, 80΄Μπεσίκας

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ - ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ 0-1 90’ Τσοχαταρίδης
ΡΕΠΟ : ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ
 
5η αγωνιστική
ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ    
ΑΕ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΠΑΟΠ Ν.ΑΜΙΣΟΥ    
ΡΕΠΟ : ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ

 

 

2ος όμιλος
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ.
1 Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 9 3 3 0 0 12-5 +7
2 ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ 6 3 2 0 1 6-4 +2
3 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ 4 4 1 1 2 6-5 +1
4 ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΣΟΥ 1* 2 0 1 1 2-4 -2
5 ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ 0* 2 0 0 2 1-9 -8

 

 

 

3ος όμιλος

4η αγωνιστική
ΑΚΡΙΤΑΣ Ν.ΚΡΩΜΝΗΣ - ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ 0-2 50΄ΣΚΑΡΤΣΟΥΝΗΣ , 90΄ΧΟΡΟΖΟΓΛΟΥ Σ.
Μ.ΑΛΕΞΑΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ - ΑΕ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ 1-3

5΄ΤΟΣΟΥΝΟΓΛΟΥ –

65΄αυτ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗΣ , 76΄ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ , 78΄ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΡΕΠΟ : ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ
 
5η αγωνιστική
ΑΕ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ - ΑΚΡΙΤΑΣ Ν.ΚΡΩΜΝΗΣ    
ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ - Μ.ΑΛΕΞΑΔΡΟΣ ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ    
ΡΕΠΟ : ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ

 

 

3ος όμιλος
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ.
1 Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ 9 3 3 0 0 7-3 +4
2 ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ 6 3 2 0 1 6-2 +4
3 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 6 4 2 0 2 9-8 +1
4 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ 1 3 0 1 2 5-9 -4
5 ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ 1 3 0 1 2 2-7 -5

 

 

 

4ος όμιλος

4η αγωνιστική
Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ - ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 0-0  
ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ - Μ.ΑΛΕΞΑΔΡΟΣ ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 0-2 60΄Κούρτογλου , 87΄Τουμαντζίδης Γ. Ανέστης
ΡΕΠΟ : ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ
 
5η αγωνιστική
Μ.ΑΛΕΞΑΔΡΟΣ ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ    
ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ - ΑΚΡΙΤΑΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ    
ΡΕΠΟ : ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ

 

 

4ος όμιλος
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ.
1 ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 7 3 2 1 0 6-0 +6
2 Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 7 3 2 1 0 5-3 +2
3 ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 5 3 1 2 0 2-0 +2
4 ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ 3 4 1 0 3 3-7 -4
5 ΑΚΡΙΤΑΣ Κ. ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ 0 3 0 0 3 1-7 -6

 

 

 

 

 

5ος όμιλος 

4η αγωνιστική
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΔΡΙΑΝΗΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ 1-1 90΄ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗΣ – 45΄ΜΑΡΓΑΡΙΤΙΔΗΣ
ΑΕ Κ.ΒΡΥΣΗΣ - ΕΘΝ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ 3-1 10΄ΔΑΦΤΣΙΟΣ Χ. , 25΄ΣΕΜΠΕΛΙΔΗΣ , 50΄ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ – 78΄ΜΙΓΑΣ
ΡΕΠΟ : ΔΟΞΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ
 
5η αγωνιστική
ΕΘΝ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΔΡΙΑΝΗΣ    
ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ - ΔΟΞΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ    
ΡΕΠΟ : Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ

 

5ος όμιλος
ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ Β ΑΓ Ν Ι Η ΓΚΟΛ ΔΙΑΦ.
1 Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ (0β.) 9 4 3 0 1 7-4 +3
2 ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ (3β.) 7 3 2 1 0 5-2 +3
3 ΔΟΞΑ ΑΝΤ.ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ 4 3 1 1 1 7-5 +2
4 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤ. ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ 1 3 0 1 2 2-6 -4
5 ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΔΡΙΑΝΗΣ 1 3 0 1 2 3-7 -4
Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 03 Οκτωβρίου 2021 19:10

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.