Oragiaspor-dramas.gr

Παρασκευή, 15 Οκτωβρίου 2021 10:55

Γ Εθνική : το πρόγραμμα του πρωταθλήματος στον 1ο όμιλο!

Γράφτηκε από τον

Πραγματοποιήθηκε το πρωϊ της Παρασκεύης η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής κατηγορίας για την επερχόμενη αγωνιστική περίοδο 2021-22 με την πρεμιέρα να ορίζεται την επόμενη Κυριακή 24 Οκτωβρίου...

Στην πρεμιέρα η Δόξα Δράμας στην επιστροφή της ...στο περιφερειακό ποδόσφαιρο θα υποδεχθεί τον περυσινό πρωταθλητή του 1ου ομίλου Ορφέα Ξάνθης ....που προτίμησε να παραμείνει και πάλι στην ίδια κατηγορία...αντί να ταλαιπωρείται στο ''μπάχαλο'' της Σούπερ Λίγκ 2!!!

 

Ο έτερος εκπρόσωπος της Δράμας , ο ιστορικός και ενισχυμένος Πανδραμαϊκός θα ξεκινήσει την προσπάθεια του , απο το Ορφάνι Καβάλας όπου θα αντιμετωπίσει τον τοπικό Μέγα Αλέξανδρο....

 

Το ''el clasico'' της Δράμας....θα διεξαχθεί την 5η αγωνιστική με τον Πανδραμαϊκό να υποδέχεται την Δόξα Δράμας στο Εθνικό Στάδιο της πόλης!

Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρωταθλήματος:

 

1η αγωνιστική
Θερμαϊκός Θέρμης – Αναγέννηση Πλαγιάς  
Δόξα Δράμας – Ορφέας Ξάνθης  
Νέστος Χρυσούπολης – Αγροτικός Αστέρας  
Αλεξανδρούπολη FC – Εθνικός Σοχού  
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Πανδραμαϊκός  
Άρης Αβάτου – Απόλλων Παραλιμνίου  
 
2η αγωνιστική
Δόξα Δράμας – Θερμαϊκός Θέρμης  
Αναγέννηση Πλαγιάς – Νέστος Χρυσούπολης  
Ορφέας Ξάνθης – Αλεξανδρούπολη FC  
Αγροτικός Αστέρας – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου  
Εθνικός Σοχού – Άρης Αβάτου  
Απόλλων Παραλιμνίου – Πανδραμαϊκός  
 
3η αγωνιστική
Θερμαϊκός Θέρμης – Νέστος Χρυσούπολης  
Αλεξανδρούπολη FC – Δόξα Δράμας  
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Αναγέννηση Πλαγιάς  
Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης  
Απόλλων Παραλιμνίου – Αγροτικός Αστέρας  
Πανδραμαϊκός – Εθνικός Σοχού  
 
4η αγωνιστική
Αλεξανδρούπολη FC – Θερμαϊκός Θέρμης  
Νέστος Χρυσούπολης – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου  
Δόξα Δράμας – Άρης Αβάτου  
Αναγέννηση Πλαγιάς – Απόλλων Παραλιμνίου  
Ορφέας Ξάνθης – Πανδραμαϊκός  
Εθνικός Σοχού – Αγροτικός Αστέρας  
 
5η αγωνιστική
Θερμαϊκός Θέρμης – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου  
Άρης Αβάτου – Αλεξανδρούπολη FC  
Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης  
Πανδραμαϊκός – Δόξα Δράμας  
Εθνικός Σοχού – Αναγέννηση Πλαγιάς  
Αγροτικός Αστέρας – Ορφέας Ξάνθης  
 
6η αγωνιστική
Άρης Αβάτου – Θερμαϊκός Θέρμης  
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Απόλλων Παραλιμνίου  
Αλεξανδρούπολη FC – Πανδραμαϊκός  
Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Σοχού  
Δόξα Δράμας – Αγροτικός Αστέρας  
Αναγέννηση Πλαγιάς – Ορφέας Ξάνθης  
 
7η  αγωνιστική
Θερμαϊκός Θέρμης – Απόλλων Παραλιμνίου  
Πανδραμαϊκός – Άρης Αβάτου  
Εθνικός Σοχού – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου  
Αγροτικός Αστέρας – Αλεξανδρούπολη FC  
Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης  
Αναγέννηση Πλαγιάς – Δόξα Δράμας  
 
8η αγωνιστική
Πανδραμαϊκός – Θερμαϊκός Θέρμης  
Απόλλων Παραλιμνίου – Εθνικός Σοχού  
Άρης Αβάτου – Αγροτικός Αστέρας  
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Ορφέας Ξάνθης  
Αλεξανδρούπολη FC – Αναγέννηση Πλαγιάς  
Νέστος Χρυσούπολης – Δόξα Δράμας  
 
9η αγωνιστική
Θερμαϊκός Θέρμης – Εθνικός Σοχού  
Αγροτικός Αστέρας – Πανδραμαϊκός  
Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου  
Αναγέννηση Πλαγιάς – Άρης Αβάτου  
Δόξα Δράμας – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου  
Νέστος Χρυσούπολης – Αλεξανδρούπολη FC  
 
10η αγωνιστική
Αγροτικός Αστέρας – Θερμαϊκός Θέρμης  
Εθνικός Σοχού – Ορφέας Ξάνθης  
Πανδραμαϊκός – Αναγέννηση Πλαγιάς  
Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Δράμας  
Άρης Αβάτου – Νέστος Χρυσούπολης  
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Αλεξανδρούπολη FC  
 
11η αγωνιστική
Ορφέας Ξάνθης – Θερμαϊκός Θέρμης  
Αναγέννηση Πλαγιάς – Αγροτικός Αστέρας  
Δόξα Δράμας – Εθνικός Σοχού  
Νέστος Χρυσούπολης – Πανδραμαϊκός  
Αλεξανδρούπολη FC – Απόλλων Παραλιμνίου  
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Άρης Αβάτου  
Τελευταία τροποποίηση στις Παρασκευή, 15 Οκτωβρίου 2021 11:34

Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με την χρήση των cookies. Πολιτική Cookies.